porady

[wp] Telefon przepadł po imprezie sylwestrowej? Wypróbuj nasz sposób.

Marcin
[wp] Telefon przepadł po imprezie sylwestrowej? Wypróbuj nasz sposób. /

Utrata telefonu zawsze powoduje pogorszenie nastroju i chodzi nie tylko o samo urządzenie, ale przede wszystkim o dane w nim zgormadzone. Na nasze szczęście, większość systemów operacyjnych smartfonów, wyposażona jest w funkcję „znajdź mój telefon”. Zobaczmy zatem, jak znaleźć zagubioną słuchawkę z Windows Phone.

wp_ss_20150103_0001

Jeśli jeszcze nasz telefon jest w zasięgu wzroku, warto upewnić się, że funkcja znajdź mój telefon jest poprawnie skonfigurowana, by w razie najczarniejszego scenariusza, można było szybko go zlokalizować.

  • Przejdź do ustawień telefonu.
  • Przewiń ekran do momentu, aż ujrzysz znajdź mój telefon

Pierwsza opcja umożliwia nam wysyłanie poleceń za pomocą powiadomień push, zamiast w wiadomościach SMS. Druga opcja pozwala na cykliczne zapisywanie lokalizacji telefonu co pozwoli nam zlokalizować urządzenie.

Ok, zgubiliśmy telefon. Co dalej? Postarajmy się o dostęp do komputera podłączonego do internetu, a następnie wpisujemy adres oficjalnej strony Windows Phone. W prawej górnej części strony odnajdziemy rozwijalne menu, zawierające opcję Znajdź mój telefon, Wymagane będzie zalogowanie się używając danych konta Microsoft, tych samych, których użyliśmy w naszym smartfonie.

Clipboard02

Po kliknięciu na opcję Znajdź mój telefon zostaniemy przeniesieni do strony zawierającej mapę, model naszego urządzenia, aktualną lokalizację. Ponadto mamy możliwość włączenia dzwonka, zablokowania urządzenia lub wymazania jego zawartości.
Włącz dzwonek nie wymaga specjalnego objaśnienia, ale może nam pomóc jeśli telefon leży pod poduszką/łóżkiem/w plecaku 🙂 Zablokuj, blokuje urządzenie i wyświetla komunikat (do 160 znaków) na ekranie. Wymaż – przywraca telefon do stanu fabrycznego i tutaj mała uwaga. Jeśli chcemy spróbować sił w zlokalizowaniu telefonu musimy pamiętać, że uruchomienie opcji Wymaż, zablokuje nam tą możliwość. Clipboard02a

Sprawdźcie zatem koniecznie, czy wasze telefony z Windows Phone mają włączone odpowiednie funkcje w ustawieniach. Pozwoli wam to uniknąć dodatkowego stresu w razie zagubienia urządzenia.

Źródło: wmpoweruserMoże Ci się też spodobać

Smartfon w służbie kierowcy

Smartfon w służbie kierowcy Tak się pięknie złożyło, że 26 listopada 2015 roku zdawałem egzamin na prawo jazdy, część praktyczną. […]

0

Microsoft kończy wsparcie dla niektórych aplikacji Lumia

Nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że premiera Windows 10 Mobile zbliża się wielkimi krokami, a świadczyć o tym mogą ostatnie […]

0

Instalowanie aplikacji za pomocą kodów QR

Wprowadzając zmiany w ekosystemie swojego sklepu, Windows Store, Microsoft zdecydował się na usunięcie możliwości zakupu aplikacji na smartfony za pośrednictwem […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie