news

Windows 10 Mobile – wymagania sprzętowe

Marcin
Windows 10 Mobile – wymagania sprzętowe /

[span8]Wraz z pojawieniem się Windows 10 Mobile, Microsoft „wprowadzi” trzy kategorie urządzeń mobilnych: najtańsze (Value Phone), phablety (Value Phablet) i premium (Premium Phone), które pozwolą firmom dobrać odpowiedni zestaw akcesoriów dla nowych urządzeń z najnowszym systemem operacyjnym.Kategorie te dokładnie precyzują specyfikację urządzeń, którą przedstawimy poniżej.

Pierwsza, najtańsze urządzenia, to tak zwane budżetowe konstrukcje bazujące na podstawowym procesorze wspartym 1 GB pamięci RAM, 4 – 8 GB pamięci wbudowanej. Interfejs użytkownika wyświetlany ma być na ekranach o przekątnej od 3,5 do 5 cali, przy rozdzielczości WVGA do qHD. Do dyspozycji użytkownika dostępne będą dwie kamery 0.3 i 5 mpx. Waga urządzenia nie przekraczająca 135 gramów.

Premium Phone to klasa przeznaczona dla modeli z najwyższej półki, oferujące dodatkowe funkcje niedostępne w tańszych modelach, takie jak: Windows Hello, Contiuum. Urządzenia te napędzane będą najlepszym, aktualnie dostępnym, procesorem wspartym 2 – 4 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana zawierać się ma w przedziale 32 – 64 GB z możliwością rozbudowy za pomocą karty SD. Wyświetlacz o przekątnej od 4.5 do 5.5 cala, o rozdzielczości od FullHD do WQHD. Ponadto urządzenia te mają być wyposażone w dwa aparaty: przedni 5 mpix i tylny 20 mpix. Waga: nie więcej niż 160 gramów.

Ostatnia grupa, Value Phablet, to duże smartfony lub małe tablety działające pod kontrolą również Windows 10 Mobile, wyposażone w procesory średniego pułapu wsparte 2 GB pamięci RAM. Na system i pliki użytkownika dostępny będzie dysk o pojemności 16 GB. Rozmiar ekranu to przedział między 5.5 a 7 cali o rozdzielczości od 720p wzwyż. Podobnie jak w klasie Value Phone, dostępne będą dwie kamery: przednia 0.3 mpix i tylna 5 mpix. Phablety mają ważyć nie więcej niż 170 gramów.

Premiera Windows 10 Mobile spodziewana jest w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, a pierwszych przedstawicieli wymienionych grup urządzeń można oczekiwać tuż po premierze systemu.

[/span8][span4]win10mobile [wp-review][/span4]Może Ci się też spodobać

Cortana nie obsługuje języka polskiego

Jak odinstalować Cortanę w Windows 10 (2004)

Wraz z majową aktualizacją dla Windows 10, Microsoft „przeprojektował” swojego cyfrowego asystenta Cortana i oddzielił go od systemowej Wyszukiwarki. Aktualnie […]

0
pexels.com

Przenoszenie licencji Windows 10 na nowy komputer/dysk twardy

Kupując nowy komputer otrzymujesz w zestawie Windows 10, zainstalowany, aktywowany i gotowy do działania. Jeśli jednak samodzielnie budujesz wymarzony zestaw […]

0

Tworzenie konta lokalnego w Windows 10 Home podczas instalacji

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie