porady

Natrętne smsy połączenia

Marcin
Natrętne smsy połączenia /

Natrętne smsy połączenia. Jak sobie z nimi radzić.

Natrętne smsy połączenia zachęcające do wzięcia udziału we wszelakich konkursach są wciąż popularne i potrafią uprzykrzyć życie. Zwłaszcza, że wysyłane są przez automaty, dla których późne godziny wieczorne nie stanowią problemu. Na szczęście są sposoby by sobie z nimi radzić.

Dla Windows Phone 8.1 dostępna jest aplikacja o nazwie callSMSfilter, wyłącznie dla smartfonów z rodziny Lumia.

Zasada działania tego dodatku jest banalnie prosta i aby z niego skorzystać, wystarczy na liście ostatnich połączeń przytrzymać dłużej palcem wybrany kontakt, a następnie z menu kontekstowego wybieramy opcję zablokuj numer. Podobnie ma się rzecz z niechcianymi wiadomościami. W dowolnym momencie możemy edytować listę zablokowanych numerów. Aby to zrobić należy przejść do ustawienień telefonu gdzie na liście dostępnych opcji wybieramy callSMSfilter. Ponadto mamy też możliwość wyświetlania powiadomienia o zablokowanym połączeniu/wiadomości sms. Zablokowane wiadomości nie przepadają bez pamięci i możemy je odczytać, gdyby okazało się, że to jednak ważna dla nas informacja.

[appbox screenshots 9wzdncrfj3jf windowsstore ]

W Windows 10 Mobile również pojawia się filtrowanie połączeń/wiadomości, z tą różnicą, że jest to funkcja wbudowana w system operacyjny. Zasada działania jak i blokowanie połączeń czy wiadomość pozostała bez zmian. Zauważalną zmianą jest rozdzielenie dostępu do zablokowanych połączeń i wiadomości, które znajdują się odpowiednio w aplikacjach Telefon i Wiadomości. Aby wyedytować listę zablokowanych połączeń w aplikacji Telefon wywołać menu umieszczone pod trzema kropkami w prawym dolnym rogu aplikacji. Następnie wybieramy opcję Zablokowane połączenia (Blocked calls).

Podobnie edytuje się listę zablokowanych wiadomości, z tym że z menu w Wiadomościach wybieramy opcję Zablokowane wiadomości (Blocked messages).

A czy Wam przydarzyły się niechciane/natrętne smsy lub połączenia? Jak sobie z nimi radziliście? Czy uważacie, że oferowana przez Windows 10 Mobile wbudowana funkcja może być dla Was przydatna? Podzielcie się z innymi swoimi wrażeniami i pomysłami na blokowanie niechcianych smsów/połączeń.

Oczywiście będzie miło jeśli podzielicie się tą publikacją ze znajomymi na przykład na Facebooku.

 Może Ci się też spodobać

Cortana nie obsługuje języka polskiego

Jak odinstalować Cortanę w Windows 10 (2004)

Wraz z majową aktualizacją dla Windows 10, Microsoft „przeprojektował” swojego cyfrowego asystenta Cortana i oddzielił go od systemowej Wyszukiwarki. Aktualnie […]

0
pexels.com

Przenoszenie licencji Windows 10 na nowy komputer/dysk twardy

Kupując nowy komputer otrzymujesz w zestawie Windows 10, zainstalowany, aktywowany i gotowy do działania. Jeśli jednak samodzielnie budujesz wymarzony zestaw […]

0

Tworzenie konta lokalnego w Windows 10 Home podczas instalacji

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie