office

Microsoft Office 2016

Marcin
Microsoft Office 2016 /

[span8]Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Microsoft udostępnił ostateczną wersję nowego pakietu biurowego, Office 2016. W porównaniu z wcześniejszą wersją, 2013, zawierać będzie pokaźną ilość poprawek i nowych rozwiązań. Aktualnie trwa proces rozprowadzania aktualizacji wśród subskrybentów Office 365.

Wśród nowości i usprawnionych mechanizmów w Office 2016 znaleźć będzie można:

  • współpracę w czasie rzeczywistym przy edycji; funkcja ta znana już była w wersji webowej pakietu Office 2013; obecnie wbudowana będzie w aplikacje natywne.
  • Office 365 Groups, dostępne jako element programu Outlook 2016 i w nowej aplikacji Outlook Groups dla iOS, Androida oraz Windows Phone; umożliwia tworzenie publicznych lub prywatnych grup zawierających udostępnioną skrzynkę odbiorczą, kalendarz, przestrzeń na dysku chmurowym na potrzebne pliki grupy oraz notes OneNote.
  • Office 365 Planner pozwoli na organizowanie pracy całego zespołu przy pomocy tworzenia nowych planów, organizowaniu i przyporządkowywaniu zadań; wizualny pulpit oraz powiadomienia e-mail pozwolą na informowanie każdego członka zespołu o postępach prac.
  • Outlook 2016 to nowoczesna i inteligentna skrzynką odbiorczą oferującą szybkie wyszukiwanie, automatyczne usuwanie niskiego priorytetu wiadomości z obsługą załączników pochodzących z OneDrive.
  • Nowy OneDrive for Business zadebiutuje nieco później, ale za to z ulepszoną selektywną synchronizacją, obsługą dużych plików.
  • Excel 2016 z wbudowaną obsługą publikowania do Power BI i odświeżonymi, nowoczesnymi wykresami.
  • Windows Hello, dzięki któremu będziemy mogli się zalogować do swojego komputera oraz konta Office 365 za pośrednictwem kamerki internetowej lub czytnika linii papilarnych.

[/span8][span4][wp-review][/span4]Może Ci się też spodobać

Cortana nie obsługuje języka polskiego

Jak odinstalować Cortanę w Windows 10 (2004)

Wraz z majową aktualizacją dla Windows 10, Microsoft „przeprojektował” swojego cyfrowego asystenta Cortana i oddzielił go od systemowej Wyszukiwarki. Aktualnie […]

0
pexels.com

Przenoszenie licencji Windows 10 na nowy komputer/dysk twardy

Kupując nowy komputer otrzymujesz w zestawie Windows 10, zainstalowany, aktywowany i gotowy do działania. Jeśli jednak samodzielnie budujesz wymarzony zestaw […]

0

Tworzenie konta lokalnego w Windows 10 Home podczas instalacji

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie