porady

Instalowanie aplikacji za pomocą kodów QR

Marcin
Instalowanie aplikacji za pomocą kodów QR /

Wprowadzając zmiany w ekosystemie swojego sklepu, Windows Store, Microsoft zdecydował się na usunięcie możliwości zakupu aplikacji na smartfony za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ale na szczęście posiadaczy smartfonów z Windows Phone dostępne są rozszerzenia i aplikacje ułatwiające to zadanie. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu i przedstawić nowe rozwiązania ułatwiające instalację aplikacji i gier w urządzeniach mobilnych.

Microsoft Edge (Windows 10)

Nowa przeglądarka Microsoft Edge zawiera sporo ciekawych rozwiązań, a przede wszystkim integrację z systemem operacyjnym. W tym przypadku posłużymy się dodatkowym narzędziem, dostępnym za darmo w sklepie Windows Store, Send To QR Code. Po instalacji możemy wrócić do samej przeglądarki. Jeśli odszukaliśmy interesującą nas aplikację/grę, którą chcemy zainstalować na naszym smartfonie musimy wykonać kilka prostych kroków.

  • Odnajdujemy przycisk udostępniania w Microsoft Edge.
  • Po kliknięciu na przycisk udostępniania pojawi się menu Udostępniania.
  • Następnie wybieramy opcję Share to QR.
  • Po kliknięciu na Share to QR wygenerowany zostanie kod QR.

Tak wygenerowany kod QR należy odczytać za pomocą aparatu fotograficznego w naszym smartfonie.

Mozilla Firefox i Google Chrome

Prawdą jest, że Windows 10 zyskuje na popularności, jednak nie każdy zdecydował się już na aktualizację aktualnego systemu do najnowszej wersji. Prawdą jest również to, że Microsoft Edge nie każdemu przypadnie do gustu i część użytkowników pozostanie przy alternatywnych przeglądarkach, choćby Mozilla Firefox. Przeglądarka ta obsługuje rozszerzenia, a jednym z nich, służącym do tworzenia kodów QR jest QR Code Image Generator. Ten niewielki dodatek pozwoli nam wygenerować kod QR jednym kliknięciem myszy.

Mozilla Firefox i kod QR

Google Chrome, podobnie jak Firefox od Mozilli, to jedna z czołowych, konkurencyjnych przeglądarek oferujących między innymi obsługę rozszerzeń. W bazie rozszerzeń można odnaleźć między innymi The QR Code Extension, za pomocą którego, jednym kliknięciem myszy wygenerujemy kod QR z odnośnikiem do wybranej aplikacji lub gry. Podobnie jak w przypadku Microsoft Edge czy Firefoxa, wystarczy, że skierujemy obiektyw aparatu naszego smartfona, którym odczytamy wygenerowany kod.

Google Chrome i kod QR

Jak odczytać kod QR?

Teraz, kiedy mamy już wygenerowany kod QR do naszej aplikacji czy gry, uruchamiamy aplikację Aparat. Następnie przechodzimy do Ustawień aparatu gdzie wybieramy opcję Lenses, a w niej Bing Vision.

Ostatnim krokiem jaki musimy wykonać, jest tapnięcie w link wyświetlony w Wynikach skanowania i zostaniemy automatycznie przekierowani do Sklepu.

Czy jest to wygodne rozwiązanie? To już sami musicie zdecydować.Może Ci się też spodobać

Cortana nie obsługuje języka polskiego

Jak odinstalować Cortanę w Windows 10 (2004)

Wraz z majową aktualizacją dla Windows 10, Microsoft „przeprojektował” swojego cyfrowego asystenta Cortana i oddzielił go od systemowej Wyszukiwarki. Aktualnie […]

0
pexels.com

Przenoszenie licencji Windows 10 na nowy komputer/dysk twardy

Kupując nowy komputer otrzymujesz w zestawie Windows 10, zainstalowany, aktywowany i gotowy do działania. Jeśli jednak samodzielnie budujesz wymarzony zestaw […]

0

Tworzenie konta lokalnego w Windows 10 Home podczas instalacji

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie