windows10

Garść nowości w Centrum akcji Windows 10

Marcin
Garść nowości w Centrum akcji Windows 10 /

W lipcu 2016 roku minie dokładnie rok od debiutu Windows 10 i w tym czasie Microsoft z różną skutecznością promował swój nowy system. Przez ostatnie 365 dni nowy system z Redmond otrzymał kilka zestawów aktualizacji, których głównym celem była poprawa stabilności dodanie nowych i rozwinięcie obecnych funkcji. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w lipcu 2016 roku, pojawi się duża aktualizacja o nazwie Anniversary Update, którą można z powodzeniem przyrównać do znanych już z wcześniejszych wersji Windows, Service Pack-ów.

Jednym z elementów składowych Windows 10 jest Centrum akcji i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji.

  • Cortana, w połączeniu z naszym kontem Microsoft, którego używamy do zalogowania się w systemie Windows 10, otrzyma dodatkową funkcję, umożliwiającą dodanie zdjęcia do przypomnienia, które chcemy ustawić. Ponadto będziemy mogli włączyć powiadomienia, dotyczące np. wyników sportowych naszych ulubionych drużyn lub aktualności w ulubionych tematach.
  • Ponadto Centrum akcji wyświetlać będzie również powiadomienia z przeglądarki Microsoft Edge ze stron, które obsługują tą funkcję, np.: web.skype.com, web.groupme.com, tak długo jak pozostanie otwarta zakładka wymienionych stron.
  • Pojawią się również powiadomienia dotyczące naszego telefonu z Windows 10 Mobile, takie jak poziom naładowania baterii w naszym urządzeniu. Niestety wymagana będzie możliwość korzystania z Cortany.

Wraz z „odświeżonym” Centrum akcji użytkownicy będą mogli kontrolować otrzymywane powiadomienia, w tym powiadomień z dodatkowych urządzeń, a to wszystko dzięki Cortanie. Owszem, już teraz możemy włączyć/wyłączyć powiadomienia dla aplikacji uniwersalnych, ale po aktualizacji Anniversary Update będzie mogli wyłączyć powiadomienia, dla danej aplikacji, bezpośrednio z wyświetlonego Centrum akcji. Dodatkowo, w ustawieniach Cortany, będziemy mogli włączyć/wyłączyć wszystkie powiadomienia z danego urządzenia.

W razie potrzeby będziemy mogli przydzielić priorytet wyświetlanych powiadomień konkretnej aplikacji lub zamienić je na animowane, widoczne w pasku zadań, obok zegara. Nie można również pominąć faktu, że będzie można ustawić ilość powiadomień danej aplikacji, widocznych w Centrum akcji. Domyślną wartością będą trzy powiadomienia, które będzie można zwiększyć do 20 lub zredukować do jednej.

Na koniec warto wspomnieć o możliwości dostosowywania podręcznych skrótów dostępnych w Centrum akcji za pomocą przeciągnięcia kursorem myszy, z wciśniętym lewym klawiszem.


Źródło: winbetaMoże Ci się też spodobać

Cortana nie obsługuje języka polskiego

Jak odinstalować Cortanę w Windows 10 (2004)

Wraz z majową aktualizacją dla Windows 10, Microsoft „przeprojektował” swojego cyfrowego asystenta Cortana i oddzielił go od systemowej Wyszukiwarki. Aktualnie […]

0
pexels.com

Przenoszenie licencji Windows 10 na nowy komputer/dysk twardy

Kupując nowy komputer otrzymujesz w zestawie Windows 10, zainstalowany, aktywowany i gotowy do działania. Jeśli jednak samodzielnie budujesz wymarzony zestaw […]

0

Tworzenie konta lokalnego w Windows 10 Home podczas instalacji

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, […]

0
Hop do góry
Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2020
Pliki cookie