24
Sty

Windows 10 w wersji Home nie oferuje już możliwości utworzenia konta lokalnego podczas instalacji systemu operacyjnego. Nie da się ukryć, że już od samego debiutu „dziesiątki” firma z Redmond próbowała nas nakłonić do korzystania z konta Microsoft jako konta użytkownika w swoim systemie. Było to podyktowane tym, że posiadanie tego typu konta daje przeróżne korzyści, a wśród nich należy wymienić korzystanie z wielu usług Microsoftu, synchronizacja ustawień i plików między komputerami czy nawet odnalezienie komputera w przypadku zgubienia lub kradzieży.

W świetle wielu publikacji i ogólnie pojętego boomu na zachowanie odrobiny prywatności omawiana opcja była poniekąd wybawieniem dla wielu użytkowników. Niestety od wersji 1903 (majowej aktualizacji) instalator systemu Windows 10 uniemożliwia utworzenie konta lokalnego. Jeśli więc jesteś posiadaczem edycji Windows 10 Home i w dalszym ciągu chcesz korzystać z konta „offline” koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

Tworzenie konta lokalnego podczas instalacji Windows 10

Odłącz komputer od internetu. Jeśli korzystasz z połączenia przewodowego, odepnij kabel internetowy. Jeśli komputer korzysta z połączenia bezprzewodowego skorzystaj z przełącznika, a w przypadku jeśli nie możesz go odnaleźć, pomiń etap wykrywania dostępnych połączeń WiFi.

Instalator wykryje brak połączenia z internetem, kliknij Nie mam Internetu.

Instalator wykryje brak połączenia z internetem, kliknij Nie mam Internetu

Kliknij Kontynuuj z ograniczoną konfiguracją.

Kliknij Kontynuuj z ograniczoną konfiguracją

Wprowadź nazwę dla konta lokalnego.

Wprowadź nazwę dla konta lokalnego

Utwórz hasło logowania się do konta lokalnego (może pozostać puste).

Utwórz hasło logowania się do konta lokalnego (może pozostać puste)

To wszystko!

To wszystko!
Tworzenie konta lokalnego po instalacji Windows 10.

Konto lokalne możemy utworzyć również po zakończeniu instalacji Windows 10 Home (dotyczy to także wersji Pro).

Aby to zrobić należy:

  • Uruchomić Ustawienia
  • Kliknąć Konta
Twoje informacje w Ustawieniach
Czy na pewno?

W zakładce Twoje informacje  odnajdziemy link Zamiast tego zaloguj się za pomocą konta lokalnego. Po udzieleniu odpowiedzi na pytanie Czy na pewno chcesz przełączyć się na konto lokalne zostaniemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika oraz hasła.

Tworzenie nazwy użytkownika i hasła
Ekran przelogowania się z konta Microsoft na konto lokalne

Autor jest tylko człowiekiem, błędy czasem się zdarzają. Jeśli w tekście pojawił się błąd, powiadom nas o tym.


Może Ci się też spodobać

Wariacje na temat USB w Windows 10 for phones

Microsoft potwierdził, że mobilna wersja Windows 10, którą znajdziemy w smartfonach i prawdopodobnie w małych tabletach, będzie zawierać obsługę akcesoriów USB: klawiatury, myszki, dyski zewnętrzne, nośniki typu pendrive i inne jak na przykład USB audio czy huby USB.

więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2019