7
Cze

29 lipca 2015 roku, ta data zapisze się, w historii systemów operacyjnych, złotymi zgłoskami z kilku powodów. Po pierwsze pojawi się Windows 10, który według wszelkich przesłanek będzie faktycznie strzałem w 10-tkę pod wieloma względami. Po drugie, ten sam Windows 10 pojawi się jako bezpłatna aktualizacja dla posiadaczy Windows 7/8/8.1. Co prawda tylko przez pierwszy rok od dnia premiery, ale jak mawia starszyzna, pierwszy rok jest najważniejszy dla nowego systemu. Ci bardziej powściągliwi zdążą się dowiedzieć „co w trawie piszczy” od tych bardziej „odważnych” użytkowników. Do rzeczy!

Za pewne większość wspomnianych użytkowników Windows 7/8/8.1 zauważyła już, że w zasobniku systemowym pojawiła się nowa ikona, podobna do tej na poniższym zdjęciu.

tray_icon

 

Dzięki tej niewielkiej aplikacji i po wykonaniu kilku kroków zapewnimy sobie miejsce w kolejce osób oczekujących na darmową aktualizację. Aby to zrobić należy kliknąć na hamburgerowe menu, lewy górny róg, a z menu należy wybrać opcję Zarezerwuj swoje uaktualnienie. Następnie będziemy poproszeni o podanie adresu e-mail, na który ma zostać wysłane powiadomienie o dostępności aktualizacji. Na koniec musimy kliknąć Wyślij potwierdzenie.

confirmation

Aby się upewnić, że rezerwacja powiodła się, wystarczy przejść do Panelu sterowania, a następnie Windows Update, który powinien wyglądać jak na poniższym zrzucie ekranu.

get-win10-6

Anulowanie rezerwacji

get-win10-2

Otwórz aplikację Uzyskaj system Windows 10, klikając prawym przyciskiem myszy na ikonie w zasobniku systemowym, a następnie kliknij na hamburgerowe menu i wybierz z niego Wyświetl potwierdzenie.

confirmation

 

Teraz wystarczy kliknąć na Anuluj rezerwację i potwierdzić swoją decyzję.

get-win10-7

Całkowita rezygnacja z rezerwacji

Uzyskaj system Windows 10 to jedna z ostatnich zalecanych aktualizacji (KB3035583) jakie pojawiły się w Windows Update. Jeśli z jakiegoś względu dodatkowa ikona w zasobniku jest dla nas irytująca/zbędna jest dość prosty sposób na pozbycie się jej z naszego systemu.

1. Uruchom Panel sterowania i wybierz Programy i funkcje

get-win10-3

 

2. Kliknij Wyświetl zainstalowane aktualizacje

get-win10-4

 

3. W pasku wyszukiwania wpisz KB3035583.

get-win10-5

 

4. Odinstaluj. Wymagane będzie ponowne uruchomienie komputera.

 


Warning: Use of undefined constant is_single - assumed 'is_single' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /domains/mapastudio.pl/public_html/wp-content/themes/simple21/single.php on line 35

Autor jest tylko człowiekiem, błędy czasem się zdarzają. Jeśli w tekście pojawił się błąd, powiadom nas o tym.


Może Ci się też spodobać

Wariacje na temat USB w Windows 10 for phones

Microsoft potwierdził, że mobilna wersja Windows 10, którą znajdziemy w smartfonach i prawdopodobnie w małych tabletach, będzie zawierać obsługę akcesoriów USB: klawiatury, myszki, dyski zewnętrzne, nośniki typu pendrive i inne jak na przykład USB audio czy huby USB.

więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2019