9
Wrz

Posiadacze Windows 7/Windows 8.1 zapewne pamiętają Ulubione, w Eksploratorze plików, gdzie można było dodać wybrane przez siebie foldery. W Windows 10, Ulubione zostały przemianowane na Szybki dostęp, gdzie oprócz możliwości przypinania wybranych przez nas folderów, przechowywane są, najczęściej odwiedzane przez nas katalogi.

Idąc tym tokiem rozumowania, Microsoft postanowił uczynić Szybki dostęp, domyślnym miejscem, w którym rozpoczniemy przygodę z Eksploratorem plików. Nie każdemu musi odpowiadać takie rozwiązanie, dlatego projektanci z Redmond pozostawili nam wolny wybór, czy chcemy mieć domyślnie dostęp do Szybkiego dostępu, czy tradycyjnie, dostęp do listy bibliotek i napędów.

Aby powrócić do domyślnego działania przypiętego do paska zadań, Eksploratora plików czyli wyświetlania bibliotek i napędów dostępnych w naszym komputerze, należy uruchomić Eksplorator plików. Następnie w zakładce Widok, po prawej stronie okna odnajdujemy przycisk Opcje, który należy kliknąć lewym przyciskiem myszy. Pojawi się wówczas okno Opcje folderów, gdzie w zakładce Ogólne możemy dostrzec pozycję Otwórz Eksploratora plików w z listą dostępnych opcji. W tychże opcjach wybieramy Ten komputer, a na koniec zatwierdzamy przyciskiem Zastosuj i OK. Od tej pory, Eksplorator plików wyświetli nam zawartość naszego komputera zamiast Szybkiego dostępu.

Opcje folderów

Szybki dostęp ma jeszcze jedną wbudowaną opcję. Jeśli uznamy, na przykład, że lista katalogów jest zbyt duża możemy, go wyczyścić. Aby wyczyścić listę Szybkiego dostępu, postępujemy podobnie jak w zmianie domyślnego widoku Eksploratora plików, przy czym w Opcjach folderów, w zakładce Ogólne, przechodzimy do sekcji Prywatność, gdzie odnajdujemy przycisk Wyczyść.

Autor jest tylko człowiekiem, błędy czasem się zdarzają. Jeśli w tekście pojawił się błąd, powiadom nas o tym.


Może Ci się też spodobać

Windows 10 w kolorach prawie tęczowych

Wraz z kompilacją Windows 10 o numerze 10056, pojawiła się obsługa motywów kolorystycznych w systemie, ale próby zmian kończą się niepowodzeniem. Ale jest prosty sposób na naprawienie tego błędu.

więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2019