14
Lip

Windows 10 cierpi na dość dziwną przypadłość, która objawia się tym, że od czasu do czasu na kafelkach aplikacji przypiętych do Menu Start nie wyświetlane są ikony tychże aplikacji. Nie należy wpadać w panikę, wystarczy, że wyczyścimy pamięć podręczną kafelków, która jest przechowywana w następujących plikach: TileCache_100_0_Data.bin, TileCache_100_0_Header.bin i UnifiedTileCache.dat.

Pliki te są w ciągłym użyciu przez system operacyjny i bez zakończenia procesów: explorer.exe i shellexperiencehost.exe, operacja czyszczenia pamięci podręcznej nie powiedzie się. Aby tego dokonać, musimy utworzyć plik przy użyciu systemowego programu Notatnik.

@echo off
taskkill /f /im explorer.exe
taskkill /f /im shellexperiencehost.exe
timeout /t 3 /NOBREAK > nul
del %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\TempState\* /q
timeout /t 1 /NOBREAK > nul
start explorer
@echo on

Tak przygotowany plik zapisujemy, na przykład na pulpicie, za pomocą polecenia Zapisz jako, gdzie w menu Zapisz jako typ wybieramy Wszystkie pliki. Jako nazwę pliku proponujemy Wyczyść cache Menu Start.bat. Teraz wystarczy, że uruchomimy ten plik dwukrotnym kliknięciem, jak zwykłą aplikację.

Proces czyszczenia cache Menu Start jest całkowicie automatyczny i nie należy panikować, gdyż przez chwilę Pulpit stanie się czarny i widoczny będzie wyłącznie Wierz poleceń. Po chwili naszym oczom ukaże się Pulpit a w Menu Start na kafelkach pojawią się ikony.

Autor jest tylko człowiekiem, błędy czasem się zdarzają. Jeśli w tekście pojawił się błąd, powiadom nas o tym.


Może Ci się też spodobać

Eksperymentalny pasek tytułu w Spartanie

Nie tak dawno pisaliśmy o Spartanie, nowej przeglądarce Microsoftu, która będzie dostarczana wraz z nowym Windows 10. Zdążyliśmy poznać jego ogólny wygląd, który cechuje prostota i minimalizm, co zresztą bardzo lubimy i ma to swoje nieocenione plusy. Jednym z pozytywnych aspektów takiej szaty graficznej aplikacji, jest to, że pozwoli maksymalnie skupić się na czytaniu treści […]

więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone @ 2019