Windows 10 Creators Update już dostępne blog

Wczoraj na serwerach Microsoftu pojawiły się obrazy ISO z najnowszą kompilacją systemu Windows 10 Creators Update. Aktualizacja dla twórców jest niczym innym jak obszerną aktualizacją, analogiczną do aktualizacji rocznicowej, Anniversary Update. Do tej pory mogli z niej korzystać, a przy okazji testować, członkowie programu Windows Insider.

więcej …

Game mode – tryb gier w Windows 10 blog

Aktualizacja Creators Update będzie kolejną po Anniversary Update, która usprawni wiele aspektów korzystania z Windows 10. Nową funkcją będzie nowy Game Mode (tryb gier).
Głównym jego zadaniem będzie przydzielenie najwyższych możliwych priorytetów procesorowi i karcie graficznej podczas przetwarzania zasobów gry.

więcej …

[news] Automatyczne oczyszczanie dysku windows10

W najbliższej, dużej aktualizacji dla Windows 10 Creators Update pojawi się dodatkowa funkcja, która pozwoli zachować porządek na dysku twardym naszego komputera. Mimo, że w większości konfiguracji komputerów dominują wyłącznie dyski o pojemności nierzadko 1TB. Ale nie można zapominać o istnieniu dysków SSD, które są znacznie szybsze od standardowych, ale stosunek ceny do pojemności może być dla niektórych niekorzystny.

więcej …

Najwyższy czas… blog

wrócić i uzupełnić bloga. Pytanie tylko kiedy 🙂

[aplikacja tygodnia] Media Player Ultra aplikacje

Mamy doskonałą wiadomość dla użytkowników Windows 10. Jeden z deweloperów postanowił udostępnić zupełnie za darmo swoją aplikację multimedialną obsługującą ponad 300 formatów plików multimedialnych, takich jak: avi, mkv, vob, 3gp, mp3, flac czy rmvb.

Dzięki Media Player Ultra możemy również odtwarzać zawartość serwisów internetowych Youtube czy Soundcloud.

Aplikacja posiada także korektor graficzny dźwięku.

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

Wsparcie dla Windows Vista dobiega końca microsoft

Już tylko 4 miesiące pozostały do zakończenia dodatkowego wsparcia technicznego dla Windows Vista, a ostateczny termin wydawania aktualizacji minie 11 kwietnia 2017 roku.

Korzystanie z przestarzałego systemu bez wsparcia technicznego wiąże się z podjęciem ryzyka. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień, ale trzeba się z tym liczyć. Jeśli korzystasz z Windows Vista to może warto by było się zastanowić nad zmianą systemu operacyjnego, póki jest jeszcze czas na spokojne przeanalizowanie sytuacji. W razie pytań służymy pomocą.

[Klimaty Łagowskie] Pädagogium und Waisenhaus (zapowiedź) klimatylagowskie

Na stronie Klimaty Łagowskie pojawi się wkrótce nowy tekst Pädagogium und Waisenhaus – Liceum Pedagogiczne w Sulechowie.

W roku 1719 Sigmunt Steinbart założył Dom Sierot, który w 1726 otrzymał przywileje od Fryderyka Wilhelma I. Gotthilf Samuel Steinbart dołączył do Sierocińca, Pädagogium, które w 1799 roku uznane zostało przez Fryderyka Wielkiego jako „Królewskie Pädagogium”.

Ta przeszło 200 lat licząca historia Zakładu kontynuuje nowoczesne formy wychowania w staropruskim duchu. Początek internatowego regulaminu zawiera następujące zdanie „Dwa podstawowe filary wychowania to świadomy ewangelicki chrześcijanin i świadomy obywatel”. W oparciu o tę formułę kształtuje się świadomość obowiązku i posłuszeństwa oraz prawdziwej koleżeńskości. Jeśli dziecko nauczy się posłuszeństwa, to później jako dorosły może wychowywać przyszłych obywateli.

Ale dla wszystkich małych czy dużych, obowiązuje podstawowa zasada wykonywania obowiązku wobec siebie, szkoły, ojczyzny i kościoła. W ten sposób wyrabia się poczucie odpowiedzialności i samodzielności. Ta uczelnia, to humanistyczne gimnazjum z językiem łacińskim, francuskim, greckim i maturą. Istnieje możliwość po małej maturze zamiast greki, język angielski. Internat jest odnowiony i może pomieścić 108 wychowanków. Oni żyją w 4 sekcjach. Każda sekcja ma do dyspozycji 3 pokoje. Każda sekcja ma dyplomowanego nauczyciela i wychowawcę. Wychowankami w sypialni opiekuje się senior, który z wychowawcą dba o właściwe zachowanie i porządek.

 
Przejdź do strony Klimaty Łagowskie

[zapowiedź] Tworzenie dysków z systemem ReFS porady

Pierwsze wzmianki o nowym systemie plików Resilient File System, w skrócie ReFS, pojawiły się w 2012 roku przy okazji premiery Microsoft Windows 8. ReFS w głównej mierze bazuje na znanym i popularnym NTFS, a „odbiorcami” nowego systemu mają być firmy zajmujące się przetwarzaniem dużych ilości danych, ale z powodzeniem może być wykorzystywany przez osoby pracujące przy obróbce fotografii, filmów wideo i innych.

więcej …

[1024MB] Co mi „zjada” baterię w smartfonie? android

Na fali najnowszych artykułów pojawiających się na portalach „branżowych”, a nawet na gazeta.pl postanowiłem przyjrzeć się temu problemowi. Nie od dzisiaj wiadomo, że aplikacja Facebook’a dla Androida bardzo lubi pochłaniać energię z naszych smartfonów. W czym problem? Ano w tym, że aplikacja ta co jakiś określony czas sprawdza aktualizacje naszego profilu fejsbukowego po to byśmy zawsze byli na bieżąco. Nawet kiedy śpimy. Kilka wersji aplikacji facebook.apk temu mogliśmy ograniczyć ten proceder, choćby w ustawieniach samego programu poprzez ustalenie interwału sprawdzania aktualności. Stety albo niestety korporacja ma inne zdanie na ten temat, mimo że zna problem znikających miliamperogodzin z baterii. Odpowiednia sekcja ustawień aplikacji wyparowała dzięki czemu, czy tego chcemy czy nie, zawsze jesteśmy na bieżąco.
Niestety LG poskąpiło na pojemności akumulatora w moim LG K10, postanowiłem przyjrzeć się temu problemowi. Co prawda nie spodziewam się teraz ładowania co 3 dni, ale może chociaż zyskam kilka cennych godzin. Na kilku stronach natknąłem się na aplikację Metal, dzięki której mam dostęp do Facebooka przy jednoczesnym zaoszczędzeniu baterii.
Jeśli jednak okaże się, że zabieg ten nie przyniesie wymiernych korzyści zawsze pozostaje przypięcie skrótu do facebook.com wprost z przeglądarki internetowej Chrome 🙂

Aktualizacja
Na efekty nie musiałem długo czekać. Po odinstalowaniu aplikacji Facebooka zyskał na wydajności a bateria? Sami zobaczcie. Na poniższym wykresie widać wyraźnie kiedy aplikacja została usunięta. capture_2016-11-24-12-32-16-png