[news] Automatyczne oczyszczanie dysku

Styczeń 28, 2017 Marcin Tagi: , ,

0

W najbliższej, dużej aktualizacji dla Windows 10 Creators Update pojawi się dodatkowa funkcja, która pozwoli zachować porządek na dysku twardym naszego komputera. Mimo, że w większości konfiguracji komputerów dominują wyłącznie dyski o pojemności nierzadko 1TB. Ale nie można zapominać o istnieniu dysków SSD, które są znacznie szybsze od standardowych, ale stosunek ceny do pojemności może być dla niektórych niekorzystny.

Funkcja ta nosić będzie nazwę Czujnik pamięci i głównym jej zadaniem będzie usuwanie plików znajdujących się w Koszu (systemowym) co 30 dni oraz pliki tymczasowe, które nie były używane w ostatnim czasie przez żaden z programów. I nie bez powodu wspomnieliśmy o dyskach SSD, bowiem najczęściej spotykaną pojemnością jest 128GB, a ta może bardzo szybko okazać się niewystarczająca.
Czujnik pamięci będzie domyślnie wyłączona, aby ją aktywować konieczne będzie odwiedzenie odpowiedniej sekcji w Ustawieniach, Pamięć.
Aktualnie funkcja ta jest dostępna wyłącznie w testowych wersjach systemu Windows 10. Aby z niej skorzystać należy zapisać się do programu Windows Insider.

Źródło:


Powiązane: