[zapowiedź] Tworzenie dysków z systemem ReFS

Grudzień 4, 2016 Marcin Tagi: , , ,

0

[zapowiedź] Tworzenie dysków z systemem ReFS

Pierwsze wzmianki o nowym systemie plików Resilient File System, w skrócie ReFS, pojawiły się w 2012 roku przy okazji premiery Microsoft Windows 8. ReFS w głównej mierze bazuje na znanym i popularnym NTFS, a „odbiorcami” nowego systemu mają być firmy zajmujące się przetwarzaniem dużych ilości danych, ale z powodzeniem może być wykorzystywany przez osoby pracujące przy obróbce fotografii, filmów wideo i innych.

Tworzenie wirtualnego dysku w Windows 10

Do utworzenia wirtualnego dysku VHD z systemem plików ReFS wykorzystamy wbudowane w system operacyjny narzędzie o nazwie Zarządzenie dyskami. Aby je uruchomić wykorzystamy w tym celu skrót klawiaturowy Win+X.

Po uruchomieniu menadżera z menu wybieramy pozycję Akcja, a z dostępnych w niej poleceń – Utwórz dysk VHD. Wyświetli się wówczas okno Tworzenie i dołączanie wirtualnego dysku twardego gdzie w sekcji Lokalizacja należy kliknąć przycisk Przeglądaj. Pozwoli nam to na wskazanie lokalizacji, w której ma być przechowywany dysk VHD. W tym samym oknie określimy również wielkość dysku wirtualnego oraz jego format.

75%

Źródło:


Powiązane:

[windows 10] Następny rozdział