Gramy z Xbox One na Windows 10 Mobile

Listopad 19, 2016 Marcin Tagi: , ,

0

Od samego początku istnienia systemu Windows 10, jako finalnej wersji dostępnej dla klienta masowe, zawierał wbudowaną aplikację Xbox, dzięki której gracze mogli kupować gry na swoje urządzenia, komunikować się ze sobą, a nawet wchodzić w interakcje między sobą. Jednak najważniejszą i za razem najbardziej innowacyjną funkcją, jaka zagościła w komputerach PC, była możliwość grania na swojej konsoli dzięki strumieniowaniu obrazu i dźwięku z konsoli na komputery osobiste.

Według najnowszych doniesień Microsoft pracuje nad wdrożeniem zdalnego grania na konsoli Xbox One za pośrednictwem urządzenia z Windows 10 Mobile. Potwierdzeniem tego jest jedna z ostatnich wiadomości na Twitterze opublikowana przez użytkownika o pseudonimie Nawzil, który na dokładkę jest pracownikiem Microsoftu.

https://twitter.com/Nawzil10/status/797500472403853313

W najnowszej aktualizacji Microsoft dodał obsługę kontrolera Xbox One za pośrednictwem Bluetooth, dzięki czemu granie na urządzeniu przenośnym będzie jeszcze wygodniejsze.

Warto zaznaczyć, że zdalne granie na konsoli dostępne jest w smartfonach z Windows 10 Mobile nie tylko z najwyższej półki jak Microsoft Lumia 950/950XL ale również w bardziej przystępnej cenowo Lumii 640XL.

Mimo dość ograniczonej listy urządzeń przetestowanych przez Nawzila, zapowiedź Phila Spencera z 2015 przy okazji premiery Windows 10, gry wkraczają na zupełnie nowy etap: multiplatformowość.

Źródło:


Powiązane:

Skype zintegrowany z Windows 10