Wymagania sprzętowe dla aplikacji Facebook i Facebook Messenger

Październik 19, 2016 Marcin Tagi: , , , ,

0

Wymagania sprzętowe dla aplikacji Facebook i Facebook Messenger

Będzie trochę złośliwie. Nawet trochę bardzo.
Narzekaniom użytkowników aplikacji Facebook i Facebook Messenger nie było końca. Nie było co nie znaczy, że problemy związane z wydajnością minęły. Oj nie! Najnowsze wersje tych programów dostępne dla Windows 10 i Windows 10 Mobile to nic innego jak porty wersji dostępnych dla iOS. Nie mam nic przeciwko portowaniu aplikacji czy gier, pod warunkiem, że są to dobre porty. Nie tak jak to było z GTA IV. Analogia ta nie jest bezpodstawna, aplikacje uruchamiają się zdecydowanie dłużej niż wersje natywne, znane choćby z Windows Phone 8.1.

Co zrobił wydawca? Podniósł minimalne wymagania sprzętowe dla swoich aplikacji, bazujących niemal w 100% na danych pochodzących ze strony internetowej, do poziomu 2GB. Nie oznacza to na szczęście, że będąc posiadaczem telefonu Lumia 640 nie będę mógł zainstalować i korzystać z Facebooka i Messengera. Trzeba się będzie liczyć z tym, że jeśli będziemy zgłaszać jakieś problemy z ich działaniem możemy otrzymać wiadomość zwrotną w stylu: Twoje urządzenie nie jest w pełni kompatybilne z naszą aplikacją.

Ponadto pragnę nadmienić, że na rynku dostępnych jest znacznie mniej modeli smartfonów wyposażonych w 2GB pamięci RAM lub więcej i należą do nich: Acer Liquid Jade Primo, HP Elite x3, Lumia 930, Lumia 950, Lumia 950 XL, Lumia 1020 oraz Lumia 1520.

Źródło:


Powiązane:

Pulpit zdalny Chrome – wersja mobilna