Pasek zadań w Windows 10 Mobile?

Wrzesień 7, 2016 Marcin Tagi: , ,

0

Pasek zadań w Windows 10 Mobile?

Jednym z najczęstszych argumentów, które miały przekonać jak największą grupę użytkowników do Windows 10 i Windows 10 Mobile, to ten mówiący o uniwersalności obu systemów oraz aplikacji tworzonych specjalnie dla nich. Mimo usilnych starań Microsoftu by ujednolić swój ekosystem malkontenci znajdą kilka elementów, których wyraźnie brakuje w mobilnej wersji Windows 10.

Najczęściej wymieniany jest pasek zadań dostępny wyłącznie w komputerowych wersjach Windows, który zadebiutował wraz z Windows 95. W latach świetności Windows Phone 7 smartfony wyposażone były w fizyczne przyciski nawigacyjne co w połączeniu z niskimi rozdzielczościami ówczesnych ekranów wykluczało stosowanie takich rozwiązań. Z biegiem lat wyświetlacze naszych urządzeń zyskały na wielkości oraz ilości pikseli.

taskview2

Wschodnioeuropejski projektant Krum Cvetkov zaprezentował swoją wizję paska zadań, który mógłby pojawić się w Windows 10 Mobile, choćby z jednej prostej przyczyny. W nowych smartfonach coraz częściej występują przyciski ekranowe, które w razie potrzeby mogą być ukrywane przez aplikacje co przekłada się na większą ilość treści prezentowanych przez te aplikacje.

W powyższej koncepcji domyślnie wyświetlany miałby być standardowy pasek nawigacji, który po przewinięciu w lewą stronę zostałby zastąpiony przez pasek zadań. Podobnie jak w wersji komputerowej na pasku zadań widoczne były by ostatnio uruchamiane aplikacje, a ponadto użytkownik mógłby przypinać kolejne aplikacje, analogicznie jak ma to miejsce w Windows 10.

Jak myślicie, czy taki pomysł miałby szansę pojawić się w kolejnych, głównych aktualizacjach Windows 10, a przede wszystkim czy i w jakim stopniu przyczyniłby się do zwiększenia produktywności podczas korzystania z Windows 10 Mobile?

Źródło:


Powiązane: