[szort] A jednak się da, Lumia 525 z Androidem

Sierpień 26, 2016 Marcin Tagi: , , ,

0

[szort] A jednak się da, Lumia 525 z Androidem

Windows Phone 8, podobnie jak Windows 10 Mobile, nie odniósł spektakularnego zwycięstwa w pojedynku między mobilnymi systemami operacyjnymi. Trzeba się z tym pogodzić i już. Z drugiej strony patrząc na wyniki sprzedażowe urządzeń z Windows Phone nie sposób nie zauważyć, że kilka modeli trafiło w gusta klientów. Zaliczają się do nich przede wszystkim Lumia 520 i Lumia 525. Te bliźniacze modele (różnią się ilością pamięci operacyjnej RAM, odpowiednio 512 MB i 1GB RAM) okazują się być bardzo podatne na modyfikacje oprogramowania. 

Użytkownikowi banmeifyouwant, zarejestrowanemu w serwisie XDA Developers, udało się przeportować system Google Android 6.0 tak by uruchamiał się na platformie przeznaczonej dla Windows Phone.

Sam system wydaje się działać w miarę poprawnie i płynnie, ale występują pewne problemy związane między innymi z łącznością WiFi. System jest w fazie rozwojowej a sam „pomysłowy Dobromir” poinformował, że jeśli ktoś chce samodzielnie testować jego dzieło, udostępni odpowiednie pliki.

Źródło:


Powiązane: