Jeszcze raz o Centrum akcji…

Lipiec 12, 2016 Marcin Tagi: , ,

0

Jeszcze raz o Centrum akcji…

…tym razem w Windows 10 Mobile. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft ma jeszcze parę pomysłów na to jak uatrakcyjnić mobilną wersję Windows 10.

W obecnej formie Centrum akcji wraz z zestawem przełączników jest nawiązaniem do analogicznego rozwiązania znanego z iOS dzięki czemu korzystanie z mobilnych okienek od Redmond jest łatwiejsze i przyjemniejsze. 

Przyciski znajdujące się na samej górze wspomnianego Centrum akcji mają być rozdzielone na dwie kategorie: akcje i przełączniki z dodatkowym suwakiem do sterowania jasnością ekranu. Akcje lub skróty aplikacji to: aparat, notatka, połącz i wszystkie ustawienia mają być wyświetlane w postaci okrągłych przycisków. Można powiedzieć, że koncepcyjnie jest krok wstecz, bowiem podobne rozwiązanie dotyczące regulacją jasności znane było w Windows 8.1 (wersja dla tabletów i komputerów PC). Co nie zmienia faktu, że jeśli rozwiązanie to zostanie wdrożone do Windows 10 Mobile użytkownicy spojrzą bardziej przychylnym okiem na ten system.

Pozostaje mieć nadzieję, że Microsoft nie porzuci tego pomysłu jak miało to miejsce w przypadku synchronizacji i możliwości wysyłania wiadomości SMS za pośrednictwem komputera, o którym pisałem wcześniej.


Źródło: mspoweruser

Źródło:


Powiązane: