Garść nowości w Centrum akcji Windows 10

Lipiec 1, 2016 Marcin Tagi: , , ,

0

Garść nowości w Centrum akcji Windows 10

W lipcu 2016 roku minie dokładnie rok od debiutu Windows 10 i w tym czasie Microsoft z różną skutecznością promował swój nowy system. Przez ostatnie 365 dni nowy system z Redmond otrzymał kilka zestawów aktualizacji, których głównym celem była poprawa stabilności dodanie nowych i rozwinięcie obecnych funkcji. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, w lipcu 2016 roku, pojawi się duża aktualizacja o nazwie Anniversary Update, którą można z powodzeniem przyrównać do znanych już z wcześniejszych wersji Windows, Service Pack-ów.

Jednym z elementów składowych Windows 10 jest Centrum akcji i to właśnie jemu przyjrzymy się w niniejszej publikacji.

  • Cortana, w połączeniu z naszym kontem Microsoft, którego używamy do zalogowania się w systemie Windows 10, otrzyma dodatkową funkcję, umożliwiającą dodanie zdjęcia do przypomnienia, które chcemy ustawić. Ponadto będziemy mogli włączyć powiadomienia, dotyczące np. wyników sportowych naszych ulubionych drużyn lub aktualności w ulubionych tematach.
  • Ponadto Centrum akcji wyświetlać będzie również powiadomienia z przeglądarki Microsoft Edge ze stron, które obsługują tą funkcję, np.: web.skype.com, web.groupme.com, tak długo jak pozostanie otwarta zakładka wymienionych stron.
  • Pojawią się również powiadomienia dotyczące naszego telefonu z Windows 10 Mobile, takie jak poziom naładowania baterii w naszym urządzeniu. Niestety wymagana będzie możliwość korzystania z Cortany.

Wraz z „odświeżonym” Centrum akcji użytkownicy będą mogli kontrolować otrzymywane powiadomienia, w tym powiadomień z dodatkowych urządzeń, a to wszystko dzięki Cortanie. Owszem, już teraz możemy włączyć/wyłączyć powiadomienia dla aplikacji uniwersalnych, ale po aktualizacji Anniversary Update będzie mogli wyłączyć powiadomienia, dla danej aplikacji, bezpośrednio z wyświetlonego Centrum akcji. Dodatkowo, w ustawieniach Cortany, będziemy mogli włączyć/wyłączyć wszystkie powiadomienia z danego urządzenia.

W razie potrzeby będziemy mogli przydzielić priorytet wyświetlanych powiadomień konkretnej aplikacji lub zamienić je na animowane, widoczne w pasku zadań, obok zegara. Nie można również pominąć faktu, że będzie można ustawić ilość powiadomień danej aplikacji, widocznych w Centrum akcji. Domyślną wartością będą trzy powiadomienia, które będzie można zwiększyć do 20 lub zredukować do jednej.

Na koniec warto wspomnieć o możliwości dostosowywania podręcznych skrótów dostępnych w Centrum akcji za pomocą przeciągnięcia kursorem myszy, z wciśniętym lewym klawiszem.


Źródło: winbeta

Źródło:


Powiązane:

Wei Yan Sofia
Zwiastun The Grand Tour