Windows 10 Mobile nowe stare aplikacje

Marzec 10, 2016 Marcin Tagi: , , , ,

0

Nowe stare aplikacje

Dlaczego taki tytuł? Dlatego, że poniższe aplikacje są już dostępne w sklepie Windows Store, ale nie są one raczej wychwalane przez użytkowników z różnych względów, głównie przez brak obsługi nowych funkcji, które pojawiły się po premierze samego programu. I tutaj z pomocą przychodzi projekt Islandwood, o którym pisałem już wcześniej, dzięki któremu programiści mogą przeportować aplikacje z jednej platformy na drugą, wersje z iOS na Windows 10 Mobile. 

Instagram

Instagram
Instagram
Developer: ‪Instagram‬
Price: Bezpłatna

Pierwszym działającym portem była aplikacja dla użytkowników Instagramu. Co prawda, wersja beta, ale w pełni funkcjonalny klon aplikacji dostępnej na platformie iOS. Jak przystało na wersję beta, brakuje jej płynności i szybkości działania, aczkolwiek warto się nią zainteresować.

Facebook Messenger

Messenger (Beta)
Messenger (Beta)
Developer: ‪Facebook Inc‬
Price: Bezpłatna

Drugą aplikacją w tym zestawieniu jest komunikator najpopularniejszego portalu społecznościowego. Pojawiła się już w sklepie Windows Store, na razie bez możliwości pobrania na urządzenia z Windows 10 i Windows 10 Mobile.

Od siebie dodam, że mocno trzymam kciuki za powodzenie projektu Islandwood, który mam nadzieję przetrwa i będzie rozwijany, w przeciwieństwie do „uśmierconego” projektu Astoria (portowanie aplikacji z platformy Android).

Źródło:


Powiązane: