Nowe zasady w polityce pojemności OneDrive

Listopad 3, 2015 Marcin Tagi: , ,

0

Z nowym rokiem Microsoft postanowił wprowadzić zmiany dotyczące przydzielania dostępnego miejsca w usłudze chmurowej OneDrive. Zmiany dotyczyć będą niestety zarówno nowych jak i obecnych użytkowników włączając w to subskrybentów Office 365, którzy otrzymali 1 TB do dyspozycji.

Począwszy od 2016 opcje 100 i 200 GB będą zastąpione jedną opcją pojemnościową w wysokości 50 GB z opłatą miesięczną w wysokości 1.99 dolara za miesiąc.

Niestety zmiany obejmą również pojemność dysku OneDrive dostępną bez opłat, z 15 GB pozostanie do dyspozycji 5 GB. Bonus związany z automatycznym zapisywaniem zdjęć wykonanych aparatem również straci swoją ważność.

Zmiany te są dość drastyczne i dotyczyć będą wszystkich. Zapewne wielu z was zastanawiać się będzie czym są one spowodowane. Otóż część subskrybentów Office 365 z nielimitowaną przestrzenią na dysku OneDrive wykorzystała ją do przechowywania nagrań DVR i ich kolekcja osiągnęła zawrotną wielkość 75 TB.

90 dni przed wprowadzeniem zmian na naszym koncie Microsoft będzie wysyłał powiadomienia, tak by każdy użytkownik miał czas na wykonanie kopii zapasowej plików przez kolejne 9 miesięcy, z zaznaczeniem, że nie będzie można dodawać nowych plików. Jeśli po upływie 9 miesięcy użytkownik nie usunie plików z OneDrive lub nie skorzysta z płatnej opcji subskrypcji, jego konto zostanie zablokowane. Po upływie roku od dnia otrzymania powiadomienia, zawartość może zostać usunięta.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by dalej korzystać z OneDrive, w wersji bezpłatnej wystarczy w określonym powyżej czasie przenieść dotychczasowe pliki na dysk lokalny naszego komputera z zachowaniem limitu 5 GB w OneDrive. Alternatywą dla tego rozwiązania jest na przykład wykupienie subskrypcji Office 365, wówczas otrzymamy do dyspozycji 1 TB.

Źródło:


Powiązane:

Wymagania sprzętowe Windows 10
Wstydliwy Raspberry Pi2