Rozszerzenia dla Microsoft Edge

Październik 25, 2015 Marcin Tagi: , , , ,

4

Podczas gdy podbój Windows 10 trwa w najlepsze i pojawia się na coraz większej liczbie komputerów na świecie, to kwestia rozszerzeń w Microsoft Edge utknęła w martwym punkcie. Reklamowana na szeroką skalę nowa przeglądarka od giganta z Redmond miała pokazać, na co powinno stać konkurencyjne przeglądarki. I wszystko wskazuje na to, że jeszcze przez kilka najbliższych miesięcy Mozilla oraz Google mogą spać spokojnie, gdyż na początku mijającego tygodnia dotarliśmy do informacji, że obsługa rozszerzeń w Microsoft Edge pojawi się dopiero w 2016 roku. Można by rzec, że zgodnie z tradycją, w pierwszej kolejności dostęp do nowej przeglądarki z obsługą rozszerzeń otrzymają członkowie progamu Windows Insider.

Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia klientom spersonalizowanych stron internetowych, dlatego wprowadzenie rozszerzeń do Microsoft Edge jest nadal naszym priorytetem. Obecnie intensywnie pracujemy nad stworzeniem bezpiecznego modelu rozszerzeń dla najbezpieczniejszej i najbardziej niezawodnej przeglądarki, i planujemy wprowadzić je w przyszłych aktualizacjach systemu Windows 10 w roku 2016.

Jednocześnie Microsoft przypomina o ortykule napisanym w maju bieżącego roku, w którym dość szczegółowo przedstawił jak przebiega proces tworzenia przeglądarki Edge, tak by była najbezpieczniejszą przeglądarką z obsługą rozszerzeń. Niestety, w dalszym ciągu Microsoft nie jest w stanie przybliżyć prawdopodobnego terminu udostępnienia swojej przeglądarki obsługującej rozszerzenia dla testerów progamu Windows Insider. Nie mniej jednak jest światełko w tunelu gdyż za około pół roku ma się pojawić duża aktualizacja dla Windows 10 o kodowej nazwie Redstone. Idąc tym tropem można mieć nadzieję, że całkiem niedługo testerzy będą mogli sprawdzić w praktyce jak prezentuje się Microsoft Edge z rozszerzeniami.

Źródło:


Powiązane: