Kolejna kompilacja Windows 10 Mobile – co nowego?

Październik 15, 2015 Marcin Tagi: , , ,

0

[span8]Przy okazji udostępnienia kolejnej kompilacji testowej Windows 10 Mobile, dostępnej dla członków programu Windows Insider, Microsoft opublikował również nowe SDK (zestaw narzędzi dla programistów niezbędny w tworzeniu aplikacji – wikipedia). Znaleźć w nim można między innymi emulator dzięki, któremu możemy zapoznać się z nowym systemem, a programiści mogą testować swoje aplikacje i gry.

2 Przycisk Udostępnij (Share) został przeniesiony do listy rozwijalnej. W Ustawieniach przeglądarki znaleźć można między innymi opcję importu Ulubionych z innej przeglądarki. Póki co, dostępna jest opcja importu z Internet Explorera.

Zgłębiając tajniki Ustawień, w sekcji wyświetlania możemy znaleźć opcję skalowania tekstu/aplikacji/elementów. Rzecz dość przydatna, zwłaszcza w najnowszych modelach 950 i 950XL, których wyświetlacze mają bardzo wysoki poziom zagęszczenia pixeli przypadających na jeden cal.

Ponadto możemy wskazać, gdzie mają być przechowywane mapy dla trybu offline: pamięć telefonu lub karta pamięci.

Wśród opcji personalizacji możemy również wybrać rozmiar klawiatury.

Prywatność w Windows 10 to najczęściej pojawiający się temat w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Rozdmuchany na siłę, ale to temat na osobny materiał. W Windows 10 Mobile będziemy mogli wybrać, które z aplikacji mogą mieć dostęp do historii połączeń. W Ustawieniach zaawansowanych można będzie odroczyć instalację aktualizacji.

[/span8][span4]win10mobile[wp-review][/span4]

Źródło:


Powiązane:

[szort] Android 7.0