Urządzenia wielofunkcyjne w Windows 10

Wrzesień 17, 2015 Marcin Tagi: , , ,

0

[span8]Hej.

Parę dni temu reaktywowałem urządzenie wielofunkcyjne i niestety napotkałem drobny problem, nie tyle z drukowaniem, co ze skanowaniem. Szukając rozwiązania w Google/Bing niestety nie trafiłem na żadną poradę, która okazałaby się lekarstwem.

Wspomniane, posiadane przeze mnie urządzenie wielofunkcyjne to Canon MG3150. Zdecydowałem się właśnie na ten model choćby ze względu na to, że w codziennym użytkowaniu potrzebny jest tylko jeden kabel, zasilający. Cała reszta, drukowanie i skanowanie odbywa się za pośrednictwem sieci WiFi.

Po zainstalowaniu sterowników okazało się, że dostępna jest tylko opcja drukowania. Ostatecznym rozwiązaniem okazało się zastosowanie opcji Konfiguracji nowej drukarki w trakcie instalacji sterowników. Potrzebny będzie kabel USB do drukarek.

Postępując zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami w systemie zostanie poprawnie zainstalowane urządzenie wielofunkcyjne. Po zakończeniu tej operacji będzie można odłączyć kabel i już można się cieszyć w pełni działającym urządzeniem wielofunkcyjnym. Pamiętajcie, powyższy tekst powstał na podstawie problemu związanego z drukarko-skanerem Canona. Jeśli używacie podobnych urządzeń innej firmy, sprawdźcie czy jest możliwa instalacja bezprzewodowego urządzenia przy użyciu kabla USB.

Gwoli ścisłości. W Windows 7 i Windows 8.1 nie spotkałem się z takim problemem. [/span8][span4][wp-review][/span4]

Źródło:


Powiązane: