[Porada Windows 10] Przypinanie aplikacji do paska zadań

Wrzesień 9, 2015 Marcin Tagi: , , ,

0

Menu Start, jak sama nazwa wskazuje, to idealne miejsce do przechowywania skrótów do naszych ulubionych programów i gier. Podobnie jest z innym elementem składowym interfejsu, nowego Windows 10, Paskiem zadań, który często traktowany jest po macoszemu, używany wyłącznie do przełączania się między uruchomionymi aplikacjami.

Sposób 1. Z listy aplikacji w Menu Start wybieramy interesujący nas program/grę. Następnie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i menu kontekstowego wybieramy opcję Przypnij do paska zadań. W podobny sposób możemy przypiąć również aplikację, której skrót znajduje się na pulpicie.

Przypinanie aplikacji do paska zadań

Sposób 2. Jeśli mamy uruchomioną aplikację/grę również możemy ją przypiąć do Paska zadań. Aby to zrobić należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wyświetlonej ikonie, a z menu kontekstowego wybieramy opcję Przypnij ten program do paska zadań.

Przypinanie aplikacji do paska zadań

Sposób 3. Ostatni, prezentowany przez nas sposób jest często pomijany przez innych, a nie każdy wie o tym, że do Paska zadań można przypiąć na przykład aplikację typu portable. Aby przypiąć taki program do paska zadań, wystarczy odszukać plik wykonywalny za pomocą Eksploratora plików, a następnie kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybieramy opcję Przypnij do paska zadań.

Przypinanie aplikacji do paska zadań

To wszystko! Prawda, że proste? Napiszcie nam w komentarzach, czy korzystacie z tego rozwiązania? Czy wasz pasek zadań w Windows 10 jest czysty jak łza czy też pełen skrótów do ulubionych programów/gier.

Źródło:


Powiązane:

Microsoft odświeża Lumię 635
Xiaomi Mi Notebook Air