Microsoft kończy wsparcie dla niektórych aplikacji Lumia

Wrzesień 9, 2015 Marcin Tagi: , ,

0

Nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że premiera Windows 10 Mobile zbliża się wielkimi krokami, a świadczyć o tym mogą ostatnie działania Microsoftu. Z dniem 30 października zostanie wstrzymane dalsze aktualizowanie dla następujących aplikacji: Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer, Lumia Refocus, Lumia Panorama and Video Uploader. Podobnie ma się sprawa internetowych usług wyżej wymienionych aplikacji.

Na swoim blogu, Lumia Conversations, Microsoft sprecyzował powody, dla których powyższe aplikacje nie będą już rozwijane:
Naszym celem jest zapewnienie najlepszych doświadczeń w pracy z aplikacjami na wszystkich urządzeniach. Aby to osiągnąć, musimy się skupić na stworzeniu podstawowych aplikacji Zdjęcia i Aparat w Windows 10 w najlepszej możliwej postaci.
Wiele funkcji z aplikacji Lumia jest już zaimplementowana w aplikacjach Zdjęcia i Aparat w Windows 10. Obecnie nie możemy obiecać, że wszystkie funkcje zostaną przywrócone, to zobowiązujemy się rozwijać możliwości związane z kamerą i aparatem na różnych urządzeniach z Windows 10 i wciąż będziemy słuchać opinii użytkowników by dalej rozwijać i poprawiać nasze aplikacje.

Mimo że aplikacje nie będą już dostępne w Sklepie Windows Phone, użytkownicy, którzy mają je już pobrane i zainstalowane, wciąż będą mogli z nich korzystać, nawet po aktualizacji do Windows 10 Mobile. Z drugiej strony, po wyłączeniu internetowych usług Lumia Storyteller, Lumia Beamer, Photobeamer i Lumia Refocus, po 30 października 2015, programy nie będą działać.

Jest też dobra informacja, dla tych użytkowników, którzy korzystają z Lumia Storyteller. Do końca października jest czas na pobranie całej zawartości dostępnej w sieci.
Historie widoczne w aplikacji Lumia Storyteller pozostaną nienaruszone i wciąż będzie można je przeglądać. Jednak Historie opublikowane w sieci po 30 października będą już niedostępne. Aby je zachować należy uruchomić aplikację Lumia Storyteller by zobaczyć, które historie są dostępne w sieci. Następnie należy je pobrać korzystając z przeglądarki internetowej. Upewnijcie się, że zdążycie zrobić to przed 30 października 2015, po tym czasie strona będzie już niedostępna.

Źródło:


Powiązane:

Najwyższy czas…
Ważna informacja