Windows 10 i instalacja „na czysto”

Sierpień 11, 2015 Marcin Tagi: , , ,

2

Witajcie.

Od premiery Windows 10 minęło już trochę czasu. Wielu z Was pewnie zastanawia się lub będzie się zastanawiało, co zrobić w przypadku konieczności reinstalacji systemu Windows 10.
Po pierwsze, dobrze by było, gdybyście posiadali konto Microsoft i właśnie tymi danymi logować się do nowego systemu. Już wyjaśniam o co chodzi i postaram się to tak napisać, by każdy zrozumiał.

Po wykonaniu aktualizacji Windows 7 SP1 lub Windows 8.1 do Windows 10, mamy dwie drogi do wyboru przez pierwsze 30 dni od aktualizacji. Pierwsza to pozostajemy przy Windows 10, a druga to, w razie wyższej konieczności, powrót do Windows 7/Windows 8.1.

Warto zapamiętać, możliwość ewentualnego powrotu do wcześniejszej wersji systemu Windows, dostępna będzie tylko przez pierwsze 30 dni. Po tym czasie, nie ma już odwrotu. Dlatego sugerowałbym, po aktualizacji sprawdzić czy wszystkie niezbędne programy, sterowniki, gry działają prawidłowo, czy nie pojawiają się błędy, BSODy (niebieskie ekrany śmierci).

SPROSTOWANIE!

Powrót do wcześniejszej wersji systemu, po upływie 30 dni od aktualizacji do Windows 10, jest możliwy, ale wiąże się to z wykonaniem czystej instalacji Windows 7/Windows 8.1.

Ale do rzeczy! Jeśli nie planujemy powrotu do wcześniejszej wersji systemu, ważne jest wykonanie aktualizacji. Po tym procesie nastąpi aktywacja Windows 10 i przepisanie licencji na nowy system. Wszystko to, odbywa się na serwerach Microsoftu. Ponadto licencja ta przypisana będzie do konta Microsoft, dzięki czemu nie będziemy musieli odczytywać klucza licencyjnego podczas „czystej” instalacji Windows 10.

Źródło:


Powiązane: