Jak wymusić aktualizację do Windows 10

Sierpień 1, 2015 Marcin Tagi: , ,

0

Minęło już kilkadziesiąt godzin od momentu premiery Windows 10 i jeśli dokonaliście rezerwacji aktualizacji aktualnego systemu do Windows 10, najprawdopodobniej na dysku waszych komputerów znajdują się już pliki aktualizacyjne. Logika nakazywałaby automatyczne rozpoczęcie się procesu aktualizacji, choć czytając komentarze użytkowników można zauważyć, że wcale tak się nie dzieje. Zanim podejmiemy pochopne decyzje, jak choćby rezygnacja z aktualizacji aktualnego systemu do Windows 10, przedstawimy sposób, dzięki któremu wymusicie aktualizację.

Na początku należy upewnić się, że nie mamy niczego pilnego do zrobienia i wykonaliśmy kopię zapasową istotnych dla nas dokumentów. Następnie uruchamiamy Eksplorator Windows, na przykład za pomocą skrótu klawiaturowego Windows + E, gdzie przechodzimy do katalogu C:WindowsSoftwareDistributionDownload i usuwamy całą zawartość tego katalogu. Istotne jest również by mieć włączoną usługę Windows Update oraz instalowane na bieżąco aktualizacje systemowe. Kolejnym krokiem, jaki musimy wykonać, jest uruchomienie wiersza poleceń z uprawnieniami administratora. W wierszu poleceń wpisujemy polecenie „wuauclt.exe /updatenow”. Polecenie to wymusza ponowne pobranie aktualizacji do Windows 10. Jeśli tak się nie dzieje, należy przejść do usługi Windows Update w Panelu sterowania, a następnie klikamy lewym przyciskiem myszy na przycisku Wyszukaj aktualizacje.

Teraz należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pobranie aktualizacji, gdyż podobnych nam zainteresowanych nowym systemem Windows 10, jest całkiem pokaźna grupa osób.

Źródło:


Powiązane:

Porządki na serwerze