Koniec problemów z aktualizacją Windows Mobile

Maj 16, 2015 Marcin Tagi: , ,

0

Koniec problemów z aktualizacją Windows Mobile

Jedną z największych bolączek posiadaczy smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu jest czas oczekiwania na ogłoszone aktualizacje. Wielokrotnie zdarzało się, że jedni operatorzy komórkowi „zwlekali” nawet miesiąc z wypuszczeniem aktualizacji, ostatnio Windows Phone 8.1 Update 1 (Lumia Denim). 

I nie mówimy tu tylko o poprawkach błędów czy aktualizacjach bezpieczeństwa – dotyczy to również nowych funkcji systemu Windows 10 Mobile. Operatorzy komórkowi nie będą mogli wstrzymywać całego procesu aktualizacji, choć będą potrzebować czasu, na przetestowanie danej aktualizacji pod kątem działania urządzenia w danej sieci.

Microsoft chciałby, aby aktualizacje pojawiały się na docelowych urządzeniach w zbliżonym czasie, podobnie jak to ma miejsce w przypadku urządzeń Apple. Brakuje jeszcze sprecyzowanych kroków jakie musiałby podjąć Microsoft by zapewnić w najkrótszym możliwym czasie najnowsze aktualizacje, bez pominięcia testów u operatorów komórkowych.

Na koniec zostawiliśmy, mamy nadzieję, ostatnią złą wiadomość dotyczącą aktualizacji urządzeń mobilnych z Windows (Phone). Zanim zobaczymy Windows 10 Mobile w swoich urządzeniach, będziemy musieli poczekać na przetestowanie jej przez operatorów na starych zasadach.

Źródło:


Powiązane:

Windows 10 i nowy ekran logowania