Nowe Lumie na horyzoncie

Luty 3, 2015 Marcin Tagi: , , ,

0

Nowe Lumie na horyzoncie

Rynek urządzeń mobilnych bardzo nie lubi przestojów, a ponad to, nowy rok kalendarzowy już w pełni i jest to najlepszy czas na ogłoszenie nowych smartfonów. W tym także modeli flagowych, o których dowiedzieliśmy się z informacji prasowej dotyczącej nowego procesora Snapdragon 810 SoC.

lumia

Cytując słowa Juha Kokkonena, dyrektora generalnego:
Oczekujemy, że nasze relacje będą podtrzymane by dostarczyć najwyższej klasy smartfony Lumia, napędzane procesorami Qualcomm Snapdragon 810, oferując bezprecedensowe połączenie mocy obliczeniowej, bogatych multimediów, wysokiej jakości grafikę i bezprzewodową łączność dla naszych klientów.

To może sugerować, że Microsoft ma w planach wypuszczenie na rynek kilku urządzeń z procesorem Snapdragon 810, ale kwestia które „słuchawki” otrzymają nowy SoC (system on chip) pozostaje niewyjaśniona. Można przypuszczać, że tegorocznym flagowcem będzie następca sześciocalowego modelu Lumia 1520. Podobnie jest z Lumia 930 i jej bliźniaczką Lumia Icon, które trafiły na rynek w 2014. Ciekawą opcją byłoby odświeżenie legendy, Lumia 1020, wyposażonej w aparat 41 megapixeli z technologią PureView. Tym bardziej, że Snapdragon 810 jest reklamowany jako potężny, multimedialny procesor.

Mimo rewelacji, które mogły powodować błysk w oku wśród pasjonatów, musimy ostudzić wasz zapał, gdyż pojawiło się wiele raportów mówiących o problemach z przegrzewaniem się nowego procesora. Nie dotyczą one pojedyńczych egzemplarzy, gdyż zgłoszenia przesłały czołowe firmy produkujące smartfony: Sony, LG czy Samsung, który porzucił pomysł zamontowania Snapdragona 810 w swoim flagowcu Galaxy S6.

Źródło: neowin

Źródło:


Powiązane:

[wp] Live Folders w Windows Phone 8.1.1
Windows 10 bez tajemnic