Acer, czyli kolejne podejście do tematu WP

Styczeń 31, 2015 Marcin Tagi: , ,

0

Acer, czyli kolejne podejście do tematu WP

Acer był jedną z pierwszych firm, która dołączyła do drużyny Windows Phone, wypuszczając na rynek model W4 w 2012 roku. Niestety był to jedyny model we współpracy z Microsoftem, ponieważ firma zbratała się z Androidem. Wszystko wskazuje na to, że stan ten powróci do punktu wyjścia.

W grudniu 2014 roku, Acer wspomniał, że przygotowuje się do wypuszczenia na rynek pokaźniej ilości smartfonów z Windowsem na pokładzie już w pierwszej połowie 2015 roku. Nowych modeli można się spodziewać podczas targów Mobile World Congress w marcu tego roku.

acer-w4

Jeśli jednak spodziewacie się modeli z górnej półki, niestety musimy was rozczarować, gdyż zgodnie ze słowami prezesa rzadządu Jasona Chena, Acer skupi się na urządzeniach z segmentu niskiej i średniej półki. W tym miejscu warto przypomnieć, że Acer już raz chciał o sobie przypomnieć w połowie 2013, kiedy to zapowiadał wypuszczenie na rynek słuchawek z Windows Phone w pierwszej połowie 2014 roku. Jak wiadomo, skończyło się wyłącznie na planach urządzeń, które miały łączyć najlepsze cechy współpracy Windows 8 i Windows Phone 8.

acer-wp-slide

W minionym roku Acer stwierdził, że nie może podjąć ryzyka z Windows Phone dopóki nie wzrośnie jego procentowy udział na rynku oraz nie powiększy się ilość aplikacji dostępnych w sklepie. Czy w 2015 roku będzie podobnie, przekonamy się już niedługo.

Źródło:


Powiązane: