Spartan pręży muskuły

Styczeń 26, 2015 Marcin Tagi: , ,

0

Spartan pręży muskuły

Pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące znaczącego wzrostu wydajności nowej przeglądarki, o nazwie kodowej Spartan, która będzie dostępna dla Windows 10. Nie od dzisiaj wiadomo, że Microsoft nie miał powodów do dumy z opinii użytkowników, którzy mieli styczność z jego sztandarowej przeglądarki, Internet Explorer. Można by uznać, że gigant z Redmond przyznał się do winy. Zwłaszcza, że na przestrzeni ostatnich kilku lat konkurencja nie spała i rozwijała swoje produkty.

Zrzut ekranu (6)Powyższy zrzut ekranu nie jest błędem, bowiem przeglądarki Spartan jako oddzielnej aplikacji jeszcze nie ma, ale silnik renderujący jest też zaimplementowany w Internet Explorer 11, wyłącznie w Windows 10 TP. Aby z niej skorzystać już dzisiaj, należy wykonać kilka prostych kroków.

  • Uruchom przeglądarkę Internet Explorer,
  • w pasku adresu wpisz about:flags,
  • z dostępnych opcji wybierz Experimental Web Platform Features oraz Enabled,
  • zrestartuj przeglądarkę.

Zrzut ekranu (8)

spartan-tests

Do testu, oprócz zmodernizowanej wersji IE 11, zaproszono również najnowsze wersje konkurencyjnych przeglądarek: Chrome 40, Firefox 35 oraz starszą wersję Internet Explorer. Wyniki mówią raczej same za siebie, ale z ostatecznym werdyktem poczekajmy jeszcze przynajmniej kilka tygodni, miesięcy, do momentu oficjalnej prezentacji „Spartan” przez Microsoft.

Źródło: Windows Central

Źródło:


Powiązane:

[wp] Lumia 940. Czy to prawda ?