[android] Tłumaczenie w czasie rzeczywistym od Google

Styczeń 12, 2015 Marcin Tagi: ,

0

[android] Tłumaczenie w czasie rzeczywistym od Google

Około pół roku temu Microsoft zaprezentował tłumaczenie w czasie rzeczywistym rozmów prowadzonych przez Skype. Idea tego pomysłu jest naprawdę szczytna, gdyż pozwoli rozmawiać ze znajomym mieszkającym w Hiszpanii, w naszym rodzimym języku.

Każdy użytkownik Skype może przystąpić do testów tego rozwiązania, jednak ma on kilka ograniczeń. Rozmowy głosowe obejmują dwa języki: angielski i hiszpański, natomiast czat – 40.

Google, nie będąc obojętnym na takie działania Microsoftu, poinformowało o prowadzonych pracach nad aktualizacją aplikacji Google Tłumacz dla urządzeń z Androidem. Aktualnie aplikacja ta oferuje tłumaczenie tekstu w 80 językach, wliczając w to angielski, arabski, chiński czy francuski oraz kilka głosowych.

Aktualizacja ma zaoferować tłumaczenie tekstu mówionego na żądany w formie pisanej. Niby nic nowego, ale rozumiemy, że Google chce zaoferować nową jakość tłumaczeń: w czasie rzeczywistym oraz jak najbardziej zbliżonych do oryginału.

Ponadto, Google planuje również wprowadzić usługę ułatwiającą poruszanie się po mieście, na przykład przebywając poza granicami kraju.

Źródło: neowin

Źródło:


Powiązane: