Polecane dodatki do przeglądarek dla projektantów WWW

Listopad 19, 2014 Marcin Tagi: , , ,

0

Polecane dodatki do przeglądarek dla projektantów WWW

Witajcie!

W pierwszej publikacji przedstawię kilka użytecznych dodatków dla przeglądarki Google Chrome. Są to narzędzia, które zwiększają produktywność i kreatywność w procesie tworzenia stron internetowych.

lipsum.com extension (link do rozszerzenia w sklepie Chrome)

  • szybki dostęp do generatora Lorem Ipsum, bez konieczności odwiedzania strony internetowej projektu,
  • opcja: ilość generowanych paragrafów, słów, bajtów, list,
  • opcja: wybór formy jako: div, paragraf, lista wypunktowana.

Screen Resolution Tester (link do rozszerzenia w sklepie Chrome)

Jak sama nazwa wskazuje, Screen Resolution Tester, pozwala na przetestowanie wyświetlania, wybranej przez nas strony internetowej, na różnych rozdzielczościach ekranu. Dzięki niej unikniemy „rozjechanej” konstrukcji strony.

ColorPick Eyedropper (link do rozszerzenia w sklepie Chrome)

Kolejne, niewielkie narzędzie w tym zestawieniu, pozwala na „pobranie” kodu koloru w formacie RGB.

User-Agent Switcher (link do rozszerzenia w sklepie Chrome)

Ostatnie w tym zestawieniu narzędzie, które chciałbym przedstawić to User-Agent Switcher. W tandemie razem z Screen Resolution Tester, pozwoli na przetestowanie wyglądu strony internetowej pod kątem wyświetlania jej na urządzeniach mobilnych. Do wyboru mamy najpopularniejsze mobilne systemy operacyjne: Google Android, Apple iOS, Microsoft Windows Phone oraz alternatywne przeglądarki internetowe, także ich wersje mobilne.

Aktualizacja z dnia 24 listopada 2014.

Awesome Screenshot: Capture & Annotate (link do rozszerzenia w sklepie Chrome)

Warto też wspomnieć o jeszcze jednym rozszerzeniu, który pozwala na wykonanie zrzutu ekranu strony internetowej. Narzędzie to jest proste w obsłudze, a jego zakres działania obejmuje wykonanie zrzutu ekranu całej strony, aktualnie widzianej części strony czy wskazanego fragmentu czy nawet wykonanie zrzutu po upływie określonego czasu. Obsługuje on zapis do dwóch formatów: jpg i png, a także skróty klawiaturowe (możliwa ich edycja).

Znasz przydatne rozszerzenie do Google Chrome, które używasz przy projektowaniu stron internetowych, a nie ma go w powyższym zestawieniu i chcesz się nim ze mną podzielić, zostaw wiadomość z nazwą rozszerzenia w komentarzu.

Źródło:


Powiązane: